OM Digital Solutions

OLYMPUS

Aplikacja na smartfony z wygodnymi narzędziami do przesyłania zdjęć, manipulowania zdjęciami i zdalnego sterowaniaOM Image Share (OI.Share) - Smartphone app

OM Image Share (OI.Share) to aplikacja wymagana do bezprzewodowego importowania zdjęć wykonanych aparatem OM SYSTEM. Oprócz importowania zdjęć można użyć smartfonu jako pilota do zdalnego fotografowania. Możliwe jest także manipulowanie zdjęciami i dodawanie informacji o lokalizacji do zarejestrowanych zdjęć. Oprócz podstawowych opcji edycji, takich jak kompensacja ekspozycji, manipulowanie zdjęciami obejmuje funkcje pozwalające na wzmocnienie wyrazu zdjęć, takie jak Art Filter i Color Creator. Ta aplikacja na smartfony sprawia, że fotografia wywołuje jeszcze więcej radości i pozwala odkryć nowe sposoby wykorzystania aparatu.

Łatwy import zdjęć do smartfona

OI.Share umożliwia przeglądanie zdjęć zapisanych w aparacie i importowanie ich do smartfonu. Wystarczy wybrać zdjęcia przeznaczone do wcześniejszego w aparacie (Share Order), aby wysłać powiadomienie Share Order do smartfonu. W przypadku aparatu z obsługą Bluetooth i Wi-Fi można użyć samej aplikacji OI.Share do importowania zdjęć, co zapewnia jeszcze większą wygodę.

Stosowanie z aparatem z obsługą Wi-Fi

Stosowanie z aparatem z obsługą Bluetooth i Wi-Fi.

Dwa tryby zdalnego zwalniania migawki

Dzięki funkcji podglądu na żywo możesz ocenić wynik swojej pracy na ekranie smartfona bez jej przerywania. Natomiast funkcja Zdalna migawka pozwoli Ci zmieniać ustawienia w aparacie i da możliwość zwolnienia migawki za pomocą smartfona.
Podczas korzystania z funkcji podglądu na żywo ustawienia aparatu można zmieniać z poziomu smartfonu.

Funkcja podglądu na żywo

Zdalna migawka

W filmach z samouczkami dotyczącymi obsługi aparatu znajdziesz informacje o technikach fotograficznych

Z łatwych do przyswojenia filmów dowiesz się, jak uzyskać piękny efekt bokeh, stosować Filtr artystyczny oraz jak posługiwać się innymi technikami fotograficznymi. Możesz też przejrzeć instrukcję obsługi aparatu.

 • Funkcja dostępna tylko w wybranych modelach.

Łatwe łączenie

Aby połączyć aparat ze smartfonem, za pomocą aplikacji OI.Share zeskanuj kod QR widoczny na wyświetlaczu LCD aparatu. To wystarczy do ukończenia konfiguracji.

 • Aparat, którego kod QR zeskanujesz, zostanie zarejestrowany w aplikacji.
 • Aby podłączyć do niej inny aparat, powtórz krok skanowania kodu QR.

Funkcja dodawania informacji o lokalizacji

Wyświetla zdjęcia i dane trasy na smartfonie

W trakcie wyprawy dane lokalizacji aparatu są przesyłane przez Wi-Fi do smartfonu, a następnie są wyświetlane razem ze zdjęciami, aby ułatwić ich identyfikację.

 • A apresentação de filmes e de dados de altitude/profundidade é possível apenas quando utilizar câmaras compatíveis. Câmaras compatíveis: OM-D E-M1X, TG-6, TG-5, TG-Tracker, TG-870, TG-860

Dodawanie informacji o lokalizacji

Przesłanie dziennika GPS zapisanego na smartfonie do aparatu jest prostym sposobem dodawania informacji o lokalizacji do zdjęć robionych kompatybilnym aparatem z wbudowanym modułem Wi-Fi.
Podczas fotografowania możliwe jest dodanie informacji o lokalizacji przez Bluetooth w OM-1.

Popularne funkcje edycji zdjęć

Usunięcie zamglenia, wyrazistość i korekcja światła peryferyjnego zintegrowane w oprogramowaniu OM Workspace są również dostępne.

Oryginalne zdjęcie

Po użyciu funkcji usunięcia zamglenia

Inne funkcje

PodpisMożesz spersonalizować swoje zdjęcie, dodając do niego odręczny podpis lub tekst. Do zdjęcia możesz również dodać informacje o ustawieniach aparatu.

Przycinanie i obracaniePrzytnij obraz, aby stworzyć wrażenie zbliżenia. Obróć zdjęcie, aby uzyskać odpowiedni kąt.

Zgodność

Obsługiwane systemy operacyjne iOS: 14.0 – 16.x / iPadOS: 14.0 – 16.x / Android: 8.0 – 13.x
Aparaty z obsługą Bluetooth i Wi-Fi OM-1, OM-5, OM-D E-M1X, OM-D E-M1 Mark III, OM-D E-M5 Mark III, OM-D E-M10 Mark IV, PEN E-P7, PEN E-PL10, PEN E-PL9
Aparaty z obsługą Wi-Fi OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M1, OM-D E-M5 Mark II, OM-D E-M10 Mark III/S, OM-D E-M10 Mark II, OM-D E-M10, PEN-F, PEN E-P5, PEN E-PL8, PEN E-PL7, Tough TG-6, Tough TG-5, Stylus TG-4 Tough, Stylus TG-Tracker, Stylus TG-3 Tough, Stylus TG-870 Tough, Stylus TG-860 Tough, Stylus 1s, Stylus 1, Stylus SH-3, Stylus SH-2, Stylus SH-1
 • Aplikacja może nie działać na niektórych smartfonach i tabletach. Dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od aparatu.
 • Wi-Fi jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance.
 • Logo Wi-Fi CERTIFIED jest znakiem certyfikacyjnym firmy Wi-Fi Alliance.
 • Słowny znak towarowy i loga Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do firmy Bluetooth SIG, Inc. i każde ich użycie przez firmę OM Digital Solutions CORPORATION podlega licencji.
 • iOS jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco Systems, Inc. zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych.
 • iPadOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc.
 • App Store jest znakiem usługi firmy Apple Inc.
 • Android i Google Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Google Inc.
 • ART FILTER jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy OM Digital Solutions Corporation.
 • Zdjęcia zamieszczono wyłącznie w charakterze ilustracji.
 • Zrzuty ekranu przedstawiają zdjęcia kompozytowe.
 • Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.